Субота, 27 Червня, 2026

Apple і Microsoft підвищують ціни через дефіцит чипів – криза може тривати до 2028 року – Bloomberg

Share

Компанії Apple та Microsoft підвищили ціни на низку популярних пристроїв, зокрема iPad, Mac і консолі Xbox, через глобальний дефіцит мікросхем пам'яті, спричинений стрімким розвитком штучного інтелекту. Про це повідомляє УНН із посиланням на Bloomberg.

Деталі

За даними агентства, попри масштабні інвестиції виробників чипів, нестача комплектуючих може зберігатися ще кілька років. Генеральний директор Micron Санджай Мехротра заявив, що покращення ситуації можливе не раніше 2028 року, а наразі "немає жодної перспективи", коли пропозиція повністю наздожене попит.

Microsoft продовжить технологічну підтримку України ще на рік26.06.26, 16:41 • 3820 переглядiв

Дефіцит уже призвів до різкого зростання вартості мікросхем. Зокрема, ціна чипів пам'яті DDR5, які широко використовуються в персональних комп'ютерах, за останній рік збільшилася більш ніж у чотири рази. Аналітики Bloomberg Intelligence прогнозують, що виробники електроніки й надалі змушені будуть підвищувати ціни на ноутбуки, смартфони та інші пристрої.

Основною причиною кризи став бум будівництва дата-центрів для систем штучного інтелекту, які масово скуповують чипи пам'яті та логічні процесори. Через це Samsung і SK Hynix готують нові багатомільярдні інвестиції у виробництво, однак керівники галузі попереджають, що швидко ліквідувати дефіцит не вдасться.

Google надає $5 млн гранту на платформу щодо ринку праці в Україні26.06.26, 13:27 • 2894 перегляди

Новини

Головні новини

Останні новини