Влада Демократичної Республіки Конго повідомила, що кількість випадків зараження вірусом лихоманки Ебола в країні досягла 1048.
За цими даними, 267 пацієнтів, або приблизно чверть від загальної кількості інфікованих, померли від захворювання, передає агентство Reuters.
Практично всі випадки ймовірного зараження та смерті пацієнтів зафіксовані в провінції Ітурі на північному сході країни, яка потерпає від збройних конфліктів. Крім того, епідемія охопила ще дві провінції ДР Конго – Північне Ківу та Південне Ківу, які нині переживають гуманітарну кризу. На цьому тлі владі важко реалізовувати заходи зі стримування поширення вірусу, зокрема обмеження контактів інфікованих та відстеження ланцюгів передачі інфекції.
На початку епідемії місцеві лікарні швидко переповнилися. Однак завдяки допомозі Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та низки неурядових організацій рівень завантаженості центрів лікування хвороби, спричиненої вірусом Ебола, вдалося знизити до 80%, пише агентство AFP.
Тим часом вірус виявили і в сусідній Уганді. Влада в Кампалі, однак, на початку червня заявила, що ситуація перебуває «під контролем».
Передача вірусу Ебола відбувається через прямий контакт із біологічними рідинами інфікованих людей. Інкубаційний період може тривати до трьох тижнів. Інфіковані страждають від лихоманки, болю в м’язах, діареї та внутрішніх крововиливів, які можуть призводити до відмови внутрішніх органів.
Нинішній спалах спричинений рідкісним штамом Bundibugyo (Бундібугьо), який уперше виявили у 2007 році. Проти нього наразі немає вакцини чи специфічного лікування. Рівень смертності від цього штаму становить приблизно 30-50%.
Це вже 17-й спалах Еболи в Демократичній Республіці Конго з моменту виявлення вірусу у 1976 році. Попередній спалах стався в провінції Касаї, про його завершення було оголошено 1 грудня 2025 року. Тоді із 64 хворих 45 померли, а 19 одужали.